Anaokul

ANAOKULUMUZ

Okul öncesi dönemi, insan yaşamının temelini oluşturur. Çocuklarımızın düşünen, araştıran, etkin iletişim kuran, risk alabilen, bilgi sahibi, kendi duygularını ifade ederken başkalarının duygularını da anlayabilen bireyler olarak yetişebilmesi, iyi planlanmış bir eğitim programıyla müm­kündür.
BİL Anaokullarında öğrencilerimiz, yaratıcılığı beslenerek kendi kendilerine yapma, yaşama ve öğrendiklerini etkin bir şekilde uygulama fırsatı yakalarlar. Geziler, araştırmalar, sınıf içi tartışmalar, akıl oyunları, doğa incelemeleri, çocuğun sorgulayıcı, araştırmacı, yaratıcı, girişken ve başkalarının düşüncelerine açık olma özelliklerini geliştirmelerini destekler.
Çocuklarımızın bir insan ve bir öğrenci olarak belki de tek ortak özellikleri, parmak izleri gibi eşsiz olmalarıdır. Her öğrencinin kolaylıkla öğrenebildiği bir yol, yetenekli olduğu bir beceri alanı mutlaka vardır. Önemli olan, eğitimciler ve aileler olarak çocukların ilgi ve yeteneklerini dikkatle gözlemleyerek, onların kendilerini güçlü hissettikleri alanları keşfedebilmektir.